Nowości
T-shirt "AXE"
T-shirt "AXE"
112,00 zł
szt.
Kamizelka
Kamizelka
257,00 zł
szt.
Poduszka do siedzenia
Poduszka do siedzenia
20,00 zł
szt.
Czapka "CHAINSAWS"
Czapka "CHAINSAWS"
93,00 zł
szt.
STIHL Pasek
STIHL Pasek
202,00 zł
szt.
Producenci

Kosiarki listwowe

To urządzenia do zadań specjalnych. Ich konstrukcja zapewnia efektywną pracę w naprawdę trudnych warunkach. Sprawdzają się na łąkach porośniętych nie tylko trawą, ale i dziką, wysoką roślinnością. Za sprawą szerokich kół rolniczych z wyraźnym bieżnikiem kosiarki listwowe AL-KO doskonale radzą sobie na pastwiskach górskich.

Wyposażone są w ruchomy odkładacz pokosu i hartowane noże o długiej żywotności. Odporna prowadnica ma bezstopniową regulację wysokości koszenia. Dedykowane są do pracy na dużych powierzchniach, do 2500 m.kw. Dodatkową funkcjonalnością, o której warto wspomnieć to możliwość wymiany osprzętu tnącego na pług do odśnieżania. Na koła dostępne są łańcuchy gwarantujące przyczepność na oblodzonej nawierzchni. W ten sposób, kupując jedną kosiarkę, masz tak naprawdę dwa bardzo praktyczne urządzenia.

Kosiarki listwowe solo by Al-Ko

Pod specjalnie zaprojektowaną obudową kryje się serce maszyny – wydajny silnik spalinowy Briggs&Stratton o pojemności skokowej 190 ccm i mocy 2,4 kW. Połączony jest ze skrzynią biegów wyposażoną w jeden bieg do przodu, a drugi do tyłu. Ochrona powierzchni urządzenia zapewniona jest przez ruchomy deflektor. Trwała prowadnica pozwala na uzyskanie ponad metrowej szerokości roboczej. 

Hartowane noże w kosiarce listwowej AL-KO przystosowane są do koszenia wysokiej i gęstej trawy. Doskonale radzą sobie z grubymi łodygami dzikich roślin łąkowych i leśnych. Dlatego modele Solo coraz częściej kupowane są do prac leśnych i w sadach. Budowa i specjalnie zaprojektowane koła o szerokim rozstawie zapewniają odpowiednią trakcję. Umożliwiają przemieszczanie się maszyny po nierównych gruncie. W takich warunkach przydaje się ergonomiczna kierownica z amortyzacją drgań. Jej wysokość można regulować, co wpływa na poprawę komfortu pracy.

Kosiarka listwowa wyposażona jest w przekładnię ślimakową i wyłącznik napędu. Opcjonalnie można zdemontować prowadnicę i przyczepić pług śnieżny. Pomocny jest w odśnieżaniu podjazdów i dróg w ogrodzie w okresie zimowym.

Kosiarki listwowe Al-Ko Balkemanher

Modele te przeznaczone są do koszenia wysokiej, gęstej trawy. Powierzchnia robocza nie powinna przekraczać 2000 mkw. Napęd spalinowy sporej mocy gwarantuje nieprzerwaną i szybką pracę noży EMS. Są one wykonane ze specjalnie hartowanej stali o przedłużonej żywotności. Kosiarki listwowe AL-KO BM są zwrotne i bardzo dobrze wyważone. Cechy te pomagają operatorowi bezpiecznie i sprawnie ścinać roślinność. Pokos nie jest rozdrabniany tak, jak ma to miejsce w kosiarkach rotacyjnych.

Za sprawą zmniejszonej odległości między prowadnicą a przednimi kołami, trawa jest odkładana w sposób uporządkowany. W modelach BM, podobnie jak w Solo, mamy do czynienia z urządzeniami dualnymi. Latem służą do koszenia, zimą zmieniają się w praktyczny pług do śniegu.
Warto zwrócić uwagę na nowoczesną linię obudowy i solidne wykończenie wszystkich elementów. Wygodny uchwyt ma opcję regulowania wysokości. Redukcja drgań zmniejsza uciążliwość pracy w trudnych warunkach. Przydatna jest również bezstopniowa regulacja listwy. Umożliwia ona odpowiednie ustawienie wysokości noży względem roślin.

Kosiarka listwowa Solo by AL-KO 5001 R II Kosiarka listwowa Solo by AL-KO 5001 R II
Producent: AL-KO
Cena: 4 990,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kosiarka listwowa AL-KO BM 875 III Kosiarka listwowa AL-KO BM 875 III
Producent: AL-KO
Cena: 3 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kosiarka listwowa AL-KO BM 870 III Kosiarka listwowa AL-KO BM 870 III
Producent: AL-KO
Cena: 3 140,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kosiarka listwowa AL-KO BM 5001-R II Kosiarka listwowa AL-KO BM 5001-R II
Producent: AL-KO
Cena: 6 185,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl