Nowości
TORBA NA AKUMULATOR
TORBA NA AKUMULATOR
97,00 zł
szt.
ŁADOWARKA STANDARDOWA AL 1
ŁADOWARKA STANDARDOWA AL 1
169,00 zł
szt.
AKUMULATOR AS 2
AKUMULATOR AS 2
168,00 zł
szt.
AKUMULATOROWA PILARKA DO DREWNA GT 26
AKUMULATOROWA PILARKA DO DREWNA GT 26
599,00 zł
szt.
Hełm ADVANCE X-Vent BT
Hełm ADVANCE X-Vent BT
749,00 zł
szt.
Multioil Bio 50ml
Multioil Bio 50ml
13,00 zł
szt.
Producenci

Kosiarki listwowe

To urządzenia do zadań specjalnych. Ich konstrukcja zapewnia efektywną pracę w naprawdę trudnych warunkach. Sprawdzają się na łąkach porośniętych nie tylko trawą, ale i dziką, wysoką roślinnością. Za sprawą szerokich kół rolniczych z wyraźnym bieżnikiem kosiarki listwowe AL-KO doskonale radzą sobie na pastwiskach górskich.

Wyposażone są w ruchomy odkładacz pokosu i hartowane noże o długiej żywotności. Odporna prowadnica ma bezstopniową regulację wysokości koszenia. Dedykowane są do pracy na dużych powierzchniach, do 2500 m.kw. Dodatkową funkcjonalnością, o której warto wspomnieć to możliwość wymiany osprzętu tnącego na pług do odśnieżania. Na koła dostępne są łańcuchy gwarantujące przyczepność na oblodzonej nawierzchni. W ten sposób, kupując jedną kosiarkę, masz tak naprawdę dwa bardzo praktyczne urządzenia.

Kosiarki listwowe solo by Al-Ko

Pod specjalnie zaprojektowaną obudową kryje się serce maszyny – wydajny silnik spalinowy Briggs&Stratton o pojemności skokowej 190 ccm i mocy 2,4 kW. Połączony jest ze skrzynią biegów wyposażoną w jeden bieg do przodu, a drugi do tyłu. Ochrona powierzchni urządzenia zapewniona jest przez ruchomy deflektor. Trwała prowadnica pozwala na uzyskanie ponad metrowej szerokości roboczej. 

Hartowane noże w kosiarce listwowej AL-KO przystosowane są do koszenia wysokiej i gęstej trawy. Doskonale radzą sobie z grubymi łodygami dzikich roślin łąkowych i leśnych. Dlatego modele Solo coraz częściej kupowane są do prac leśnych i w sadach. Budowa i specjalnie zaprojektowane koła o szerokim rozstawie zapewniają odpowiednią trakcję. Umożliwiają przemieszczanie się maszyny po nierównych gruncie. W takich warunkach przydaje się ergonomiczna kierownica z amortyzacją drgań. Jej wysokość można regulować, co wpływa na poprawę komfortu pracy.

Kosiarka listwowa wyposażona jest w przekładnię ślimakową i wyłącznik napędu. Opcjonalnie można zdemontować prowadnicę i przyczepić pług śnieżny. Pomocny jest w odśnieżaniu podjazdów i dróg w ogrodzie w okresie zimowym.

Kosiarki listwowe Al-Ko Balkemanher

Modele te przeznaczone są do koszenia wysokiej, gęstej trawy. Powierzchnia robocza nie powinna przekraczać 2000 mkw. Napęd spalinowy sporej mocy gwarantuje nieprzerwaną i szybką pracę noży EMS. Są one wykonane ze specjalnie hartowanej stali o przedłużonej żywotności. Kosiarki listwowe AL-KO BM są zwrotne i bardzo dobrze wyważone. Cechy te pomagają operatorowi bezpiecznie i sprawnie ścinać roślinność. Pokos nie jest rozdrabniany tak, jak ma to miejsce w kosiarkach rotacyjnych.

Za sprawą zmniejszonej odległości między prowadnicą a przednimi kołami, trawa jest odkładana w sposób uporządkowany. W modelach BM, podobnie jak w Solo, mamy do czynienia z urządzeniami dualnymi. Latem służą do koszenia, zimą zmieniają się w praktyczny pług do śniegu.
Warto zwrócić uwagę na nowoczesną linię obudowy i solidne wykończenie wszystkich elementów. Wygodny uchwyt ma opcję regulowania wysokości. Redukcja drgań zmniejsza uciążliwość pracy w trudnych warunkach. Przydatna jest również bezstopniowa regulacja listwy. Umożliwia ona odpowiednie ustawienie wysokości noży względem roślin.

Kosiarka listwowa AL-KO BM 5001-R II Kosiarka listwowa AL-KO BM 5001-R II
Producent: AL-KO
Cena: 6 185,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kosiarka listwowa AL-KO BM 870 III Kosiarka listwowa AL-KO BM 870 III
Producent: AL-KO
Cena: 3 140,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kosiarka listwowa AL-KO BM 875 III Kosiarka listwowa AL-KO BM 875 III
Producent: AL-KO
Cena: 3 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kosiarka listwowa Solo by AL-KO 5001 R II Kosiarka listwowa Solo by AL-KO 5001 R II
Producent: AL-KO
Cena: 4 990,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl